• ساخت فرم و رایانامه

  آموزش ساخت فرم با فرم ساز سحر . با ما همراه باشید
  در این آموزش به ساخت رایانامه ، ساخت فرم به صورت ساده و حرفه ایی می پردازیم

  • 6289 بار
  • ۹:۴۶ ۱۳۹۷/۶/۱۳

  در صفحه اصلی پنل به قسمت رایانامه میرویم و شروع به ساخت ایمیل می کنیم.دقت داشته باشید حتما گزینه ذخیره ایمیل در هدایت را فعال نمایید

  حال به پنل بر می گردیم و در قسمت تنظیمات اصلی ، گزینه های مشخص شده را کامل می کنیم.

  در بخش آدرس میل سرور آدرسی که در عکس زیر وارد شده است را وارد نمایید


  برای ساخت فرم ، وارد کنترل پنل سایت خود شوید سپس روی ساخت و ویرایش فرم کلیک نمایید

  روی گزینه افزودن فرم جدید کلیک نمایید

  در این قسمت باید اطلاعات درخواستی را پر نمایید.

  همان طور که در عکس بالا مشخص است یک فیلد برای وارد کردن ایمیل صاحب سایت ، به این معنا که پس از ارسال فرم ، فرم پر شده توسط کاربر به این ایمیل فرستاده شود.

  نکته بسیار مهم که در این تصویر به آن اشاره شده مدل نمایش فرم می باشد . اگر بخواهید از فرم ثابت و از پیش نوشته شده سایت ساز سحر استفاده نمایید مدل آن را روی عدد 0 قرار میدهید اما اگر یک فرم از قبل طراحی کرده و ساخته اید این حالت را روی عدد 1 قرار دهید. حال چه تفاوتی میان دو است !؟ اگر روی حالت 0 قرار دهید از فرم ثابت سایت ساز سحر استفاده می کنید ولی در حالت دیگر شما میتوانید یک فرم با html طراحی کنید و آن را به جای فرم ثابت سایت ساز نمایش دهید.

  اینک المان های فرم را می سازید. به مطلب مورد نظر می رویم و کد فرمی که پس از ساخت آن دریافت میکنید ، را در جای خودش قرار میدهیم

  خب حتما می پرسید فرمی که طراحی کردیم چه می شود ! صبر کنید ... در شرح مطلب طراحی فرم خود را قرار بدید. کافی ست ؟ خیر !!!!!

  باید name فیلدهای خود را طوری بنوسید که سیستم آن را درک کند. برای اینکار به صفحه ویرایش فرم برمی گردیم و کدهای فیلدهای که ساختیم را به عنوان name فیلد برمیداریم.

  به همین راحتی !!!! فقط یک مرحله دیگه مونده و اون هم قرار دادن captcha هست !

  به مدیریت فرم برگردید و حالت نمایش را 0 قرار دهید. به صفحه سایت برید و مطلبی که فرم را برای آن قرار دادید را نگاه کنید ! در این هنگام شما 2 فرم میبینید یکی مربوط به سایت ساز و دیگری فرم طراحی شده توسط شما. مراحل زیر رو طبق عکس انجام بدید تا کد captcha را کپی و در جایی در فرم طراحی خودتون paste نمایید.

  برای فیلدی که مقدار captcha می گیرد name آنرا SecurTextBox قرار دهید

  تمام شد.حالا در عکس زیر فرم پیش فرض سایت ساز سحر و فرمی که خود ما طراحی کرده ایم رو مشاهده می کنیم